středa 6. září 2017

Od nás...Kesynka !

Nejprve Vám chci všem moc poděkovat za slova útěchy. Dnes je to týden a bolest se nijak nezmenšila, jen je trošičku otupělá. A byla ještě větší a strach také, protože dva dny zpátky měla záchvat Kesynka. Z dávivého kašle po venčení dostala nějaký záchvat, začala mi zrychleně dýchat a nechtěla si vůbec lehnout. Zrychleně dýchala, až sýpala. Volala jsem veterináři z Ballyjemsduffu, ale bohužel byl mimo a objednal nás na uterý ráno devět hodin. Tak jsem opět celou noc nespala a různě Kesynku obkládala polštářkama, protože usínala únavou, ale úplně neusnula. Nespaly jsme ani jedna. Veterinář mi řekl, abych jí dala lék po Chlapečkovi a hned ráno v devět s ní přijela. Moje zlatá babunka má nemocné srdíčko. Já se bála, že to bude psincový infekční kašel, ale kašel a zrychlené dýchání bylo od špatné funkce srdíčka. Dostala 4. léky a až dnes během dne mi připadá, že už konečně zabraly. Kesynka je nahoře a já ji pořád chodím kontrolovat, protože se o ni bojím . 
Veterinář říkal, že ani stres po ztrátě Chlapečka Kesynce nepomohl. Chybí i jí a hledá ho, stejně jako já. Navíc je jí 14 let a to je u pejska už hezký věk. Uvidíme na kontrole za dva, tři týdny, ale přijet mám kdykoliv budu potřebovat. Takhle chudák Kesynka seděla celou noc...
Včera jsem s ní proto celé odpoledne a večer strávila nahoře v posteli. Ona už trochu spala, ale léky ještě nezabíraly tak jak měly, tak jsem celé odpoledne stejně neusnula a nosila ji ven vyvenčit a zase nahoru, aby se nenamáhala.

Před dvěma týdny jsem si koupilo auto a moc se těšila, že budu s hafíčkama jezdit na výlety. Tak snad bude Kesynka v pořádku a budeme jezdit spolu. Každý den se známým absolvuji kondiční jízdy, protože jsem asi šest let neřídila a auto je navíc automat, který jsem předtím nikdy neřídila. Mám z něj radost, protože snad nyní poznám i trochu víc z Irska a nebudu omezená jen na autobusovou dopravu. Trenovat musím hlavně couvání a parkování, jízdy na vesnických, tady tak úzkých silnicích a hlavně vlevo!!! Nejednomu z čechů se prý už povedlo automaticky najet na pravou stranu. 


Na zahradě mi konečně rozkvetly gladioly. Nádherné jsou i květy hortenzie, ale je jich málo. Snad příští rok mi obě pokvetou víc. I ibišky od Marušky Králové mi letos už krásně vyrostly a obrostly. Třeba už příští léto také pokvetou. Zahrada potřebuje opět odplevelit, měla bych zasadit cibulky narcisek, ale záhon je hodně mokrý. Navíc přijdu na zahradu a stojím nad keřem u Chlapečka a vyprávím mu. Věším prádlo a opět mu říkám, jak moc mi chybí... Já vím, že to čas otupí, ale strach o Kesynku v pondělí mé pocity ještě zvětšil. Prý vypadám unaveně. Tak si dnes dobarvím šediny a budu snad už trochu spát normálně. A snad už dopletu konečně i rozpletený svetr. Celý týden jsem na pletení ani nepomyslela. Ještě jednou Vám děkuji za komentáře, vážím si jich a vím, že nejen já jsem tohle zažila. Je to prostě tak, jen mne moc mrzí, že Chlapeček byl vitální i přes problémy se srdíčkem a že tu mohl ještě být...Přeji Vám hezký zbytek prvního školního týdne a pěkný víkend! 

13 komentářů:

 1. Držím Kesynce palce i vám .. nebojte, bude dobře ☼

  OdpovědětVymazat
 2. Ještě jsem chtěla napsat .. máte moc hezkou zahrádku.

  OdpovědětVymazat
 3. Ach Bože! To je hned, že zdrhne pes :-( . Naše jezevčice to provedla vloni a taky vzala projíždějící auto taranem. Bála jsem se vnitřního zranění, rozdrcené pánve. Měli jsme kliku. Byla to jen hladká zlomenina jak stehenní kosti, tak lýtka. Plus šok a nějaké ty odřeniny. Tuplovanou kliku jsme měli. Srostlo to bez vytvoření viditelného pakloubu. Největší dřina byla udržet jí v klidu v košíku. Je to fena s čertem v každém chloupku.
  Je mi líto Chlapečka. Věřím, že řádí se smečkou svatého Huberta a že tam má spoustu psích kámošů.
  Monkwayice mi umřela na klíně. Tahala jsem jí Smrťovi z náruče víc jak půl roku. Marně. Zbyl ze smečky jen Richard, její táta. Vypadalo to, že během pár dní budeme úplně bez psího společníka. Manžel přinesl psí batole Barunu a Richard ožil. Začal žrát hned jak dostal, vodil psí slečinku po zahradě a seznamoval jí s psími důležitostmi a terénními psími významnostmi. Zapomněl na neduhy stáří. Letos v říjnu mu bude patnáct let.
  Držte se. Ať je Kesynka brzo fit. Oldwomen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to bylo hrozné, on byl přece jen proti Barunce kousíček psíčka jenom malinkého. Kesynka dnes už dýchá o mnoho lépe, ráno i tancovala kolečka okolo misky, jako vždy předtím. Už jsem hledala nějaké psí mimi, bohužel tato rasa v Irsku není. Děkuji moc za podporu Oldwomen!

   Vymazat
 4. Také držím Kesynce palce. Marcelko, zahrádku máš moc pěknou a auto také. Užívej si oboje v pohodě. Přeju hodně ujetých bezpečných kilometrů. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme Maruško, vidělas ibišky, ty jsou, že? Snažím se být opatrná. Musím. M.

   Vymazat
  2. Doufám, že ibišky přiští rok vykvetou. Zatím rostou dobře. M.

   Vymazat
 5. U nás je to podobné, Cherry se taky stýská po Amandě, nám taky, ach jo. Tak ať je Kesynce líp! Gladioly nádherné, to je můj sen, ale nevím, jak na ně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Lu, nám oběma se stýská moc, každé jinak... to víš, Kesynka je babunka a to srdíčko je problém. Gladioly cibulky , jen jsem je dala do země a vyrostly samy... vloni jsem měla jen tři... letos mi je ale láme vítr. M.

   Vymazat
 6. A tak jak čtu blog a komentáře, nepřijede Vás třeba z Česka navštívit Mikuláš s překvapením? Přece jenom, Irsko je EU, tak ty karantenní předpisy nejsou tak hrozné, na druhé straně letět do Česka pro psa a nechat na pár dní samotnou Kesynku i třeba u přátel kde to zná, by teď pro ni asi nebylo dobré......
  Zahrádku máte krásnou a s autíčkem si myslím , jste udělala dobře , hlavně se řízení nebojte, co mi říkají Britové tady u nás nebo známí, co žijí v UK není takový problém jezdit "po anglicku" v "anglickém" autě a po kontinentu v "kontinentálním", největší problém je , jet s kontinentálním do UK a naopak, tam to mate. A je hůř vidět "přes auto".
  Zdravím Vás i Kesynku
  Jitka Mészárosová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jitko, máš pravdu..taky už jsem na skypu skučela kamarádce s mužem, kteří mají přiletět na Vánoce sem za mnou. Ale i kesynka s Chlapečkem, když sem letěli, kdysi, byli předtím půl roku v karanténě , museli je očipovat a museli mít mezinárodní EU pas a pak byli ještě v karanténě asi měsíc na letišti na Veteriněv Dublinu. Nevím ,zda se to od té doby nějak zmírnilo, Jitka mi slíbila , že to zkusí zjistit a já taky tady. Někdo totiž psal , ža si takhle malinkého pejska přivezl na klíně v Air Lingusu, letadle. Jinak já bych měla na jaře letět se podívat na nové vnouče, co se narodí v lednu, tak o tom přemýšlím. A jízdy už lepší, automat je skvělý . Děkuji za komentář a za návštěvu blogu. M.

   Vymazat
 7. Kvety máš nádherné, pekné auto, pohotovo sa o Kesynku staráš, snáď už bude len lepšie a užijete si dievčatá!
  Objímam:-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!