středa 7. září 2016

Před rokem a dnes...

Dnes nebudu moc psát. Ráno v nemocnici, venku dusno vedro, pod mrakem. Běh zpátky do Aldi pro ztracené brýle. Optické. Nebyly tam. Naštěstí jsem je našla po návratu na dně batohu. Takže nakonec mám ke všemu ještě Alzheimra, když si nepamatuji, že jsem je tam dávala!!! Jsem unavená a tak jen krátce... jak to vypadalo vloni, na jaře a dnes na zadní části zahrady. A příště už opravdu o něčem jiném, slibuji! Poslední změny mne těší a moc. A taky Vaše komentáře ,za které Vám všem opravdu moc děkuji! A čtu je i Renatě, mé pomocnici. Bez ní bych vše dělala na té zahradě asi tak tříkrát déle. Plot jsme natřely za včerejší odpoledne , dnes po mém návratu přidělaly jahody v truhlících. Dlažbu dělala firma ,ale dostala jsem velkou slevu, za bezvadnou přípravu. Udělaly jsme totiž půlku práce za ně. Dlažbu pokládali tři chlapci celý jeden den. Kdyby vyndavali trávu a vozili štěrk, což jsme udělaly my dvě, byly by tu dny tři.Za slevu jsem pořídila barvu na plot, truhlíky a jahody.A jednu židli. Protože , kdo židli má, bydlí... a to já na té zahrádce asi budu, dokud je hezky trochu.Když ty fotky vidím, z lonského září a letošního dubna, žasnu, nad tou proměnou. A moc se mi líbí dnešní výsledek.

Kameny na záhonu jsme opět všechny okolo vyndaly a podsypaly zbylým štěrkem, aby se v nich nedržela voda. Ještě přibudou nějaké kytky v květináčích na terasu, ale asi až na jaře. Musím trošku našetřit... Pejsci na dlažbu nechtěli. Na trávník první den chodili přes záhon. Tak jsem je vždy popadla a odnesla na dlažbu... dnes už v pohodě.
Kulajda z kopru z bylinkové spirály. Vařená speciálně pro Renatu, která ji nikdy nejedla. A moc jí chutnala.... a taky po večerech pletu. Asi čtyři projekty.... něco jsem musela upřednostnit z časových dárkových důvodů. O tom příště... a o knihách a tak... mějte se fajn. Snad Vás neodrovnal první školní týden Vašich dětí a vnoučat! 

9 komentářů:

 1. Marcelko, krásně jsi si zahrádku vylepšila :-)) Tak ať se ti na ní pěkně plete a odpočívá :-))

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Marcelko
  Veliký kus práce jste udělaly a ve dvou se dobře pracuje.Jste šikovné a výsledek je supr.
  Plot je úžasný....pěkný odstín.
  Měj se hezky Marťula

  OdpovědětVymazat
 3. Mňa odrovnal prvý týždeň, všetci sú doma, len zať a Milo z domu.Milo bol vo svojom spoločenstve, prvýkrát autobusom sám, pomáha mu to.Lekárka mu nedáva nádej na vývin a on sa vyvíja pod vplyvom sviatostí a božieho slova...
  Milujem tieto tvoje ,,kopacie a sadiace,, príspevky.
  Čaká ma to a vyslovene som sa u teba nabila energiou.
  Pršalo a mala by som vykopávať vresy, byliny, levanduľu, kríčky, budeme tiež kamienkovať, robiť chodník pre vozík s drevom.A predzáhradku.Kamene a trvalky mám.Staré tuje neznesú výsadbu, levanduľa pri chodníku rozbujnela, ale musím zvládnuť ten nijaký trávnik medzi tujami.Prídu pred dom okenice, ale muž muí sám doomietať a nabieliť dom:-)A budúci týždeň nám zastrešia vstup na terasu.Tú tento rok už nestihneme.
  Bolí ma koleno, nejak artrózne.
  Pozdravujem vás dievčatá a psíčkovia:-)Ste šikulky a neuveriteľné pracantky!Kulajda z vlastných bylín poteší!

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Marcelko, to už to je rok? Uteklo to moc rychle a udělala jsi velký kus práce (i s Renatkou). Je vidět, že jsi spokojená a baví tě zvelebovat okolí. Plot prokoukl:-) a pokud tam moc nemrze, jsou jahody v truhlících dobrý nápad. ahoj Zuzana

  OdpovědětVymazat
 5. Marcelko, taky nemohu věřit, že už je to rok! Ta proměna je ale úžasná a je na ní vidět spoustu práce. Teď už můžeš jen sklízet a dělat si radost. Krásně si ji užívej! Inka

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je proměna Marcelko, ale té práce za tím, že ? Rostliny se ti odmění a budou ti dělat radost až si posedíš na terásce.
  Přeji více příjemných dní bez nemocnic.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 7. Marcelko jsi fakt borec! Zvládneš s kamarádkou práci pro pořádné chlapy!
  Tleskám dámy!!!!
  A přeji hezký večer, Helena
  ... a dala bych si kulajdu :o)

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to je tedy setsakra rozdíl! Ale mákly jste si holky pěkně, zahrádečka je jak ze škatulky! Tak ať Ti dělá jen samou radost!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Marci, zdravím! Pěkně si to svoje hnízdečko zvelebuješ a zasloužíte obě VELKOU pochvalu! A teď na chvíli nohy nahoru. :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!