pondělí 20. května 2019

Nepletu, nepleju, nepíšu....

A to z důvodu nemoci. Mám za sebou dvoje ATB, spoustu převazů mé pravé nohy , 4 denní střevní chřipku a každotýdenní odběry krve, protože mi ATB rozhodila srážlivost krve při braní léků Varfarin. 
Omlouvám se tím za svoji dlouhou nepřítomnost zde, ale s nohou jsem si dost vytrpěla, bylo mnoho bezesných nocí a to jen proto, že jsem šla k lékaři později, než jsem měla jít. Ale vzhledem k očekáváné návštěvě jsem v dubnu chtěla mít vše nachystané, nakoupené a povozit návštěvu po výletech, napéct, navařit, aby se jim tu líbilo. To vše jsem splnila a po odletu návštěvy šla konečně k doktoru. Tím začal maraton převazů , kontrol a braní léků a vše šlo stranou. Bohužel na jedno krytí jsem měla alergickou reakci a k tomu všemu se mi ještě udělal dishydrotický ekzem na dlaních , prstech , chodidlech a prstech u obou nohou. Jsou to puchýřky, které praskají, tím se tvoří další a pak se úplně oloupává kůže , po zaschnutí puchýřků. A je to velmi nepříjemné. Takže jsem strávila čas čtením, s nohou pěkně nahoře a nemohla ani tvořit, plést . Ani nebyla nálada něco péct, Velikonoce jsem odbyla jedním tvarohovým mazancem, který jsem jedla týden. Dodnes nohu léčím, ale už mohu chodit a moje zahrada poprvé vypadá jako jungle ! Tak nyní mne čeká MOC práce! A Charlíčkovi dlužím milion vycházek, byl chudinka odsouzený trávit čas pouze na zahradě za domkem. Nyní se tu navíc ochladilo a denně zase prší , tak doufám ,že se počasí umoudří a já budu pěkně dávat jungli do podoby zahrady! 


Den odletu Zdenky a Vaška, odlétali spokojení ! 
Tahle trilogie o irské dívce Gracelin O'Malleyové mi přiletěla v balíku a moc se mi líbila.


Mé Velikonoce - Tvarohový mazanec.

A obrázkem mého věrného společníka dnešní příspěvek končím. Doufám, že mne už nic neskolí a budu tu zase častěji. Zítra se chystám začít pracovat na zahradě , tak Vám nafotím, jak mi po dobu nemoci zarostla plevelem. Asi mi to nepůjde tak rychle, jako každý rok, ale už se na to nemohu dívat. Tak začnu pomaloučku...Ve středu jedu opět na odběr krve a doufám, že i ta už bude v pořádku !

12 komentářů:

 1. Marcelko, to sis tedy "užívala"! Doufám, že tě teď čeká hezké jaro a klid a pohoda!
  Moc tě zdravím a hladím Charlíčka!
  Helena

  OdpovědětSmazat
 2. Marcelko, co to tu čtu?! Držím palce, ať máš vše zlé už za sebou!
  Měj prima dny, Petra
  PS: posílám pohlazení pro Charlíčka ❤️

  OdpovědětSmazat
 3. Moc na Tebe myslím a držím palce, ať už Tě žádné choroby netrápí. M.

  OdpovědětSmazat
 4. Marceli, želám uzdravenie, bez komplikácii, aby si bola zas na nohách a činorodá, viem aké je to nutné byť fit, keď sa o niekoho staráš, pozdravujem vás oboch:-)

  OdpovědětSmazat
 5. Marcelko, přeju Ti ať už je jenom lépe. Užila sis dost nepěkných věcí, ale teď už bude dobře, uvidíš. A rozkveteš stejně jako Tvoje zahrádka:-).
  Měj se krásně
  Jindra

  OdpovědětSmazat
 6. Držte se,hodně zdraví! Hezký den.JP

  OdpovědětSmazat
 7. Marcelko, i já přeji ať je Ti už jen a jen dobře :-))

  OdpovědětSmazat
 8. Marcelko, tak ať jsi brzo úplně fit a můžeš se všemu, co tě baví, věnovat naplno

  OdpovědětSmazat
 9. Přeju hodně zdraví, tohle je teda pech! A těším se na fotky (i zaplevelený)zahrádky!

  OdpovědětSmazat
 10. Moc přeju vylepšení zdravotního stavu, pro lepší náladu sluníčko, u nás je taky po velkých deštích. Já se zotavuju z černého kašle, atb 3 týdny, prokašlané noci. Pa Charlíčkovi.
  Dagmar

  OdpovědětSmazat
 11. Držím palce a snad bude už dobře.Krásné jaro přeji

  OdpovědětSmazat
 12. Marci, ať se co nejdřív uzdravíš. Vždyť už je léto!To je ten nejhezčí čas....

  OdpovědětSmazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!