středa 5. prosince 2018

Z uplynulých dnů....

Zjistila jsem, že jsem tu měsíc nebyla. Měla jsem a mám docela napilno. Ale blogy jsem sledovala, to teda ano. Každý večer chvilku vyšetřila a pár si jich přečetla. Mrzí mne výzva u Simči, kterou jsem prošvihla, ale Vaše příspěvky včera našla a některé mne opravdu dojaly! Já v tom uplynulém měsíci zvelebovala mé bydlení. Udělala zásoby topiva na zimu a potřebovala je někam uskladnit. Tak jsem pořídila boudu, v aj - shed. 


 Shed jsme stavěli s panem V. a jeho známým v dešti skoro tři dny. Ale stálo to za to. Mám kam uschovat dřevo, turf na topení v krbu, sklenice na zavařování, sekačku, strunovku atd.


U jednoho z mých irských sousedů jsem objednala vozík plný turfu. Irové s ním topí v krbu . Tak i já mám zásobu na dny, kdy budu večery trávit u krbu.


Jedno nedělní odpoledne jsem si natáhla rukavice, půjčila si kolečko a skládala a skládala !


Po večerech pletla Charlíčkovi svetr, protože je ostříhaný , tak aby mu nebyla zima!


Je vlněný, teplý.


A takhle mu sluší! Musím příště lépe vyřešit otvory na rukávky.


Také jsem pořídila stříšky nad dveře na zahradu...

 

a nad vchodové dveře! Vzhledem k tomu, jak často zde prší, to byla nutnost!


A během měsíce byla několikrát treninkově na letišti v Dublinu. Jednou vyzvednout přilétajícího, jednou vezla rodinu odlétající z návštěvy maminky z Cavanu a dvakrát, jednou za tmy a jednou za světla, trenovala cestu tam a zpět. Zajela i na parkoviště, došla si na kávu, pak zaplatila parkovné a jela zpět. Byla to pro mne výzva. Docela jsem se cesty na letiště a zpět bála. Ale mám radost, že jsem to bez újmy zvládla a pro svou návštěvu si 23. prosince dojedu sama. 


Jinak už peču cukroví, dnes musím dozdobit adventně domeček, chodím s Charliem na procházky, pečuji o p. V . a trávím víkendy s ním a jeho holčičkama, pokud je má a také mám za sebou pár návštěv u doktorů a tak se omlouvám za svou nepřítomnost zde. Polepším se!

Vám všem přeji krásný a poklidný adventní čas! 

12 komentářů:

 1. To byl superakční měsic - všecko jste zvládla na jedničku - samozřejmě bez pomoci Charlieho by to nebylo, to je mi jasné :-). A v tom svetříku je fešák - náramně mu sluší !
  Zdravím
  Jitka M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko moc Vás zdravím i s Charlínkem a přeji klidný adventní čas!

   Vymazat
 2. Dobrý den, občas nakouknu na Vaše stránky, Vaše zápisky jsou milé. Přeji hodně pohody a krásných večerů u krbu s pletením v té daleké zemi. Eva

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkný svetřík a Charliemu sluší :-).
  Přeji hezké adventní dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já Vám , nechala jsem u Vás na blogu komentář u posledního příspěvku! Hezké zimní dny přeji s šálkem čaje!

   Vymazat
 4. Jako vždy, pracovitá Marcelka. Tolik práce jsi zvládla.A to cukroví- sledovala jsem na FB. Charlíček je fešák v novém svetříku. Zdravím. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, však ty jsi také jistě pilná! Moc děkuji za Tvůj komentář a zdravím všechny k Vám domů!

   Vymazat
 5. Marcelko, ráda tě tady vidím, i když je jasné, že ses nenudila. Dřevník, stříška, to je paráda, ale Charlie ve svetru, to je prostě bomba! :o)
  Měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. helenko na nudu nemám čas, nyní ani moc na pletení... s tím pečením cukroví. Děkuji za pochvalu Charlíčkova svetru a Tobě přeji příjemné dny!

   Vymazat
 6. To jsou novinky! A ty jsi neuvěřitelně pilná!

  OdpovědětVymazat
 7. Ten svetřík je dokonalej! Turf je z rašeliny? Zajímavé topení, hodilo by se mi taky do krbovek....

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!