úterý 11. července 2017

V rychlosti...

...od nás z Irska. Protože na Vánoce čekám návštěvu, musela jsem začít řešit, na čem budou manželé Jitka a Pepík spát. Vzhledem k tomu, že jim je oběma přes šedesát let, chci, aby se tu cítili dobře a konfortně. První nápad byl, že jim přenechám svoji ložnici a já s hafíčkama budu spát vedle v pokoji třeba na nafukovacím letišti. Ale když jsem zjistila, že za kvalitní nafukovací letiště, bych dala půl peněz, které by mne stála nová postel v akci, rozhodla jsem se koupit novou postel. A v hostinském pokoji bude druhá, pro případné návštěvy. Přece jen doufám, že sem dorazí za mnou v budoucnu ještě i synci a nebo i Zdenka s Vaškem, kamarádka z Loun, kteří už tu byli asi před pěti lety, ještě v malém bytečku.Postel přivezli v deset večer. Tu starou jsem předtím přetáhla do vedlejšího pokoje. A tuhle, která byla rozebraná na kousky, montovala s pomocí Renaty dvě hodiny. Skončily jsme chvilku po půlnoci. 
Na police okolo jsem objednala vertikální žaluzie, aby byly police schované. Určitě Vám ukáži výsledek, až dorazí a namontuji je. Jen mne mrzí, že dovezli místo objednané šedé postele  tuto béžovou. Prý už šedé byly prodané. A tahle prý byla jedna z posledních, v této velikosti. Takže jsem si ji nechala.

Tady u nás byl jen jeden slunečný den , za uplynulé dva týdny a tak jsem pletla svetr, ve dnech, kdy pršelo. Pak jsem navlékla další jehlici do obvodu a svetr vyzkoušela a zjistila, že je moc velký.


Tohle byl první pokus. Na něm se mi nelíbilo mé přidávání z rubu a lícu , v ramením švu, to přidávání obrace z rubu je na zlomení jehlic, tak mi přišlo náročné.... Takže ten jsem vypárala v této fázi.A pak vyzkoušela druhý pokus a zjistila , že je moc velký. Takže ten jsem vypárala v této fázi pletení. Dnes snad nahodím na potřetí... Pomohla mi Zuzka z blgu Korálky dnů, která podle vzorku mnou upleteného na menších jehlicích, spočítala, kterou velikost a na jakých jehlicích mám znova zkusit plést. Takže začnu nanovo. Držte mi palce, abych nepárala potřetí. 

Přeji Vám všem krásné léto, dětem hodně sluníčka a moc děkuji za Vaše komentáře ! Pejsci jsou v pořádku, příště je určitě zase nafotím. 

4 komentáře:

 1. Narazila jsem na Tvůj blog. K tomu svetru. Pokud je to pletení tzv. od krku, tak se přidává jen v lícových řadách :-).
  Postel vypadá moc pěkně a bude se na ní i pěkně spát.
  Přeji ať se dílo podaří a též přeji hezké dny!
  Hanka z POdkrknonoší

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím jak myslíš "od krku" ,ale pletu podle originál návodu z Ravelry svetr Drijfhout a je tam opravdu v ramením švu přidávání obrace z rubové strany a pak i z lícové.Děkuji za komentář a zdravím do Podkrkonoší. Marcela

   Vymazat
 2. Moc, moc pekná posteľ, viac sivastá ako béžová, taká sivá so zemitým patinovaním:-)
  Alena V.

  OdpovědětVymazat
 3. Marcelko, pěkně vylepšuješ domeček. Posílám letní pozdrav za moře. M.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!