pátek 28. července 2017

Norské buchtičky s vanilkovým krémem

na blogu půvabné Terezy :http://www.terezainoslo.com/2014/10/norske-sladke-buchticky-s-vanilkovym.html, jsem našla recept na moc dobré buchtičky. neměla jsem kardamon, ale i tak byly vynikající.


Doporučuji Vám je vyzkoušet, Tereza na svém blogu píše, že je i zamražuje a v případě potřeby po vyndání z mrazáku pár minut rozpeče v troubě. To jsem teda nezkoušela, protože se po nich zaprášilo, jak byly dobré. Kdo z Vás má rád Norsko, na Terezčině blogu je spousta příspěvků o jejím životě a studiu v této zemi, odkud je její manžel Johni. Její vyprávění se mi moc líbilo, však jsem pár večerů strávila u ní na blogu čtením.
Vepředu u spirály mi krásně rozkvetla kala, levanduli jsem nechala čmeláčkům a zatím ji neostříhala a okolo javoru musela z větví udělat malý plot, protože k němu chodil Chlapeček vykonávat svou potřebu a bála jsem se, že mi ho zničí. Postupně udělám plůtky okolo všech rostlin , co mám okolo bylinkové spirály. Aby to Chlapečka nelákalo.
 Vzadu u zdi jsem z latěk udělala mřížku pro klematisy, tento týden už se na ní objevily  dva krásně fialové květy klematisu.
A po častém dešti mne čekala zadní strana záhonu , kde bylo plevele víc jak okolních rostlin. Na dlažbě jsou pytle s hlínou, do které jsem zasadila semínka ředkviček. Tak jsem zvědavá, jestli z nich něco bude.
 A vysadila macešky , ty by měly být rudé až do tmavé vínové a konec obloučku je pár sazenic aster.
 Mám velikou radost, protože začala kvést hortenzie a i na druhé už se klubou květy také.

 Tady je pěkně vidět, jak ředkvičky poporostly.
Chlapeček i Kesynka jsou v pořádku a sledují mne při každé mé práci. Doma i na zahradě. 

Z bezu naloženého jsem uvařila sirup a štávu a tmavý sirup je z jitrocele.Sedačka dostala nový pružný šedý potah, který sem doputoval od nás z Loun.


S potahy mi dovezli i moji tv, protože na tu malinkou jsem skoro už neviděla. Když jsem si chtěla přečíst programy, musela jsem chodit až k ní. 

Všem Vám přeji krásný poslední červencový víkend, nám tady zase už třetí den prší, tak snad je u Vás lépe a slunečno !

4 komentáře:

 1. Ahoj Marcelko, máš to doma i na zahradě čím dál hezčí. Rostliny se ti postupně odměňují za tvoji péči. Stejně tak pejsci. A děláš mi chutě teď na noc 😀 ahojky a hezký víkend.

  OdpovědětVymazat
 2. Terezku poznám, mrknem na to:-)
  Tvoju záhradku obdivujem, si mi príkladom:-)
  Sivá je moja obľúbená, pa!

  OdpovědětVymazat
 3. Marcelko, děkuji za typ na blog i buchtičky!
  Zahrádku máš stále hezčí, když si vzpomenu, jak vypadala na začátku...
  Měj krásnou neděli a pozdravuj pejsky! Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Marcelko, zahrádka se Ti pěkně zelená i kvete. Ale tolik práce to bylo, viď. M.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!