úterý 4. února 2020

Ohlédnutí za Vánoci 2019


Skoro až do příletu mé návštěvy 19. prosince, Pepíka a Jitky jsem pekla, mazala a zdobila cukroví. Mezitím trochu dekorovala domeček, občas nějaká vycházka s Charlíčkem , občas něco uvařila, protože sladkého jsem měla opravdu až nad hlavu.
Stromečky jsem měla dva malé, jeden v obýváku a jeden v kuchyni. Byla nazdobená i okna, ale někam se mi ztratily fotky.


Měla jsem i vánoční nehty a Charlíčka jako vždy, stále v patách, je to můj ochránce a hlídač veliký!


Předkrm z listového těsta, vevnitř šunka, pancheta a krémový sýr 


Koupilan jsem dva červené ubrusy, dokoupila i talíře a sklenice, aby se všichni vešli.


Dárečky byly malé , ale nikdo nebyl bez dárku !

24.12. na mé narozeniny  jsem pozvala osm lidí na naši sváteční večeři. Tak nás bylo i s Charlíčkem v domečku deset. Bylo to netradiční setkání, s mnoha tradičnímy jídly z různých koutů světa. Každý donesl trošku něčeho, co se jí na Vánoce  v jejich zemi . A já s Jitkou a Pepíčkem připravili rybí polévku z kaprů, smažené řízky, bramborový salát, smaženého kapra a kapra na zelenině se sušenýma švestkama. Byl to moc hezký večer , ale já už byla nemocná, tak jsem si ho neužila tak, jak bych normálně mohla.  

14 komentářů:

 1. Marcelko, Ty jsi snad pekla pro cukrárnu ???
  Zdravím za moře. M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maruško každý ,kdo tu byl dostal krabici cukroví domů. Taky chodily návštěvy a každý den se dlouho sedělo večer, takže se skoro vše snědlo. Jen dvě opravdu malé krabičky mám na mrazáku.

   Smazat
 2. Teda, marcelko, nad tím cukorvím se jen sliny sbíhají.

  OdpovědětSmazat
 3. Ahoj,
  to cukroví vypadá fakt luxusně, normálně jsem na něj i teď dostala chuť:-) Jinak se mi moc líbí ten předkrm, super nápad se špejlí:-)
  Hanka z blogu ciculka.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Hani, na Tvůj blog se ráda kouknu! A stromečky z listového těsta vyzkoušej. K tomu pečení, já to pečení miluji a jen na Vánoce, když čekám návštěvy, se mohu vyřádit !

   Smazat
 4. I já mám pocit, že si snad otevřela cukrárnu!
  Je to milé, takhle se vrátit... Dodatečně všechno nej k narozeninám, hlavně hodně zdraví a krásný nový rok!
  Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko děkuji a i Vám domů jen to nej...v tomto roce! O cukrárně tady jsem neuvažovala, Irové mají úplně jiné dorty a zákusky. Tohle cukroví třeba vůbec neznají. Mají spíš sušenky radši kupované. A speciální vánoční pudink, který připravují asi tři týdny před vánoci, kakaové těsto plné pomerančové a citronové sušené kůry, po upečení přelijí sirupem z cukru a zatíží a jedí až 25. prosince. Hlavně mladá generace ho už ani doma nedělá, v supermarketech je v různých velikostech už od listopadu. .Měj se krásně Helenko.

   Smazat
 5. A nikdy jsi neuvažovala o tom, otevřít si cukrárnu? Máš to cukroví moc krásné, ale kdybych já musela pect v takovém množství, tak už se na sladké ani nepodívám a těším se na ostrý guláš a kyselé okurky !
  Jinak jsem ráda, že je všecko dobré doufám , že nemoc bylo jenom nějaké nachlazení nebo a ne žádný další vážný problém.
  Dodatečně taky všecko nej k narozenínám, ale stejně jsem přesvědčená, že nejlepší a nejsmysluplnější dáreček jsi dostala 4,11,2017 :-)
  Zimaa problémy užbudou minulostí a na jaře je všecko lepší, pozdravuj Charlieho !
  JitkaM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám problém s nohou, ne pravou jako vloni, ale s levou. Převazy a koupele , masti, krytí, otoky už pominuly naštěstí ale jak obuji boty, je to hrůza, protože na nártu z boku . Více v emailu napíši. Ano , máš pravdu Charlíček byl a je ten nejlepší dárek .

   Smazat
 6. Už jsem si dělala starosti, co je s vámi.....Občas se pozvu k vám na návštěvu, juknu jak se vám i vašemu psímu kámošovi daří a najednou nic.Mějte se tam za vodou fajn a opatrujte se.
  Andy

  OdpovědětSmazat
 7. Luxusní! Hlavně ty kokosky, to je paráda! Moc se Vám to vše povedlo! Lea

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kokosky miluji já i moje kamarádka Jitka. Co tu byla na Vánoce. Proto je peču. Děkuji za návštěvu a hezký komentář!

   Smazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!