pátek 6. dubna 2018

Velikonoce,návštěva a pletky...

Na Velikonoce jsem tu měla návštěvu. Jitky a Pepíčka ,co tu byli za mnou o vánoční svátky, dceru Katku s jejím přítelem Simonem. Přiletěli ve středu večer do Dublinu, kde byli na hotelu až do pátku dopoledne a pak přijeli odpoledne ke mně do Virginie. V Dublinu si prošli památky, byli na dvou prohlídkách v Jameson company a taky v pivovaru Guines. A taky našli náhodou český pub PIFKO v Dublinu, což je docela pobavilo!Má letošní skromná velikonoční výzdoba. A ani jsem nepekla nic sladkého, protože návštěva mne předem upozornila, že sladké vůbec nejedí. Ale maso, to že chtějí ochutnat všechno. Takže měli pravé bifteky, irské stew, každý den irské snídaně se sosíky, vejci, slaninou a fazolkama, s grilovanou zeleninou. Taky jeden večer čerstvé ryby, na slaném másle a dušenou zeleninou. Měla jsem pocit, že stále jen vařím a myji nádobí. Taky jsem jim upekla slaný závin, plněný míchanými vejci, mozarelou, šunkou a dušenou zeleninou, když už jsem nemohla péct mé oblíbené sladkosti.


Taky jsem nakoupila kytičky, ale stále čekají...prší a na zahradě je rybník, tak se snad dočkáme i tady tepleších dní a budu moct začít konečně s prací na zahradě.


V neděli jsem návštěvu vyvezla i s Chaliem k moři do Bettystownu, asi 76 km odsud. Byl takový vítr, že jsem myslela, že z Charlíka na vodítku bude za chvilku létající drak ve vzduchu! Ale bez vodítka se mu lítat po pláži MOC líbilo, dokonce mi zdrhl asi půl km od nás za ptáky, které se snažil chytat. Měli jsme pak všichni co dělat ,abychom ho chytli. Celou cestu zpět v autě pěkně spal a pomalu z něj opadával písek.

Charlie byl štastný, celou dobu nosil střídavě nám všem třem hračky a házeli jsme o stošest! Vyprovodili jsme je v úterý odpoledne na autobus, který měl 45 minut zpoždění a myslela jsem, že Kačka se Simonem poletí až další den, ale naštěstí to stihli. Pro ně naštěstí, museli už ve středu do práce. Nám návštěva chybí a Charlie urputně škrabe na jejich dveře pokoje a ještě dnes u nich knučí a hledá je.


Skoro dopletené šatičky , už chybí jen doplést rukávky.Jitka si přála uplést nízké ponožky na spaní , ale já je stihla doplést až včera. Vůbec to nevadí, poletí v obálce, i se šipkama, které jsme byli vyzkoušet v Irském pubu tady ve Virginii. Katka i Simon házejí za různé kluby a dokonce jedou v červnu do Itálie ,na Mistrovství Evropy v šipkách.


A ještě se pochlubím novou květinou na krb. Musela jsem si udělat radost a tak mám "Ficus ginseng" z Lidlu za třináct eur. I s květináčem je to super cena, keramické květináče jsou samy o sobě daleko dražší zde.

Bohužel víc fotografií nemám, nějak jsem nestíhala fotit. Ale svátky i přes špatné-normální irské počasí jsme si užili. Spousta jídla, dobré vínko, zapálený krb , večery s kartama a kostkama a nebo jen tak s vyprávěním a uteklo to rychle... 

Moc Vám děkuji za Vaše návštěvy u mne na blogu a taky za komentáře. Z těch má vždy upřímnou radost! Mějte se fajn a všem nám přeji trochu sluníčka a modré oblohy a teplo!

8 komentářů:

 1. No Marcelko, to sis užila návštěv, to ti přeji, protože není nad to si popovídat se svými milými, viď? Počasí sice asi příjemné nebylo, ale jak píšeš, společnost byla zábavná.
  Krásné pletení - jako vždy :o).
  Měj se moc hezky.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 2. Marcelko, hostit návštěvy je vždycky náročné hlavně pro hostitelku, ale dělám to ráda, i když jsem většinou následně úplně hotová!
  Snad se i u vás zlepší počasí a začně jaro!
  Měj se moc hezky, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Marcelko, tak to jste měli veselé velikonoce :-)) No bez sladkostí, bych ted nevydržela :-) Musela bych si upéct, aspoň pro sebe :-) Krásnou neděli :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Máš to doma moc pěkné, Marcelko.
  Jsi skvělá hostitelka, jak jsi návštěvě vyvářela, panečku! Ale sladké bych po tom všem slaném vyloženě potřebovala alespoň pro sebe. :-D
  To počasí u vás vypadá hrozně, úplně mi běhá mráz po zádech. My už máme stoprocentní jaro. :-)
  Měj se krásně, pa.

  OdpovědětVymazat
 5. Marcelko, pěkně jste si užívali svátky. Měla jsi hodně práce, ale společnost přátel vše vynahradí.
  Líbí se mi tvoje pletení. A také přeji lepší počasí pro práci na zahrádce. M.

  OdpovědětVymazat
 6. Marcelko, tak to byly přímo masové hody :-)). Krásně jste si to užili!Posílám trošku jara už z menší dálky ;-). Hezký večer. ZaZa

  OdpovědětVymazat
 7. My už tady máme jako jak se patří. Sluníčko a teplo kolem 20 stupňů :-)
  Krásné šatičky.
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Marcelko, tak sis Velikonoce báječně užila (i když vaření a mytí nádobí taková zábava není ;-))se svými milými. Pejska máš krásného, ňuchňacího. :-) Šatičky jsou moc krásné a ponožky pleteš na jedné jehlici? Přeji, ať máte u vás také lepší počasí a můžeš vytazit na záhonek. :-) pa, D.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!