pondělí 22. května 2017

Pro Aličku, malou pražandu....

Jsem upletla sukýnku Honey Pie, by Lisa Chemery. Doufám , že se bude líbit a protože je z bavlny, že ji v létě užije. Alička je vnučka Marušky K. , která se věnuje patchworku a i já mám od Marušky pár moc pěkných kousků. Takhle jsem začala minulou sobotu, myslela, že zvládnu sukýnku za víkend, ale protože jsem se věnovala i zahradě, sukýnku jsem dopletla až dnes.Na přední zahrádce jsem předělala spirálu, vyndala plastovou vaničku a vrátila zpět kameny, koupila nový mulč , odplevelila a ještě přinesla z louky veliké větve, že z nich nařežu asi 30 cm kousky a udělám dokola plůtky okolo javůrku a tůjky....Chlapečka totiž moc lákají ke značkování. A mohl by oba stromky zničit. Tak mu v tom musím zabránit!


I zahrada vzadu začíná pěkně obrůstat. Konečně. I když každý den několikrát prší a sluníčka jsme si tu teda minulý týden moc neužili.


Tady už je zasazená černooká Zuzka kytička, chtěla jsem přikoupit , ale už je nemají.Kytky na okně v obýváku a i venku, lobelky. Těším se, až začnou kvést. Zítra jedu s Petrem odnaproti na českou ambasádu , aby si konečně zažádal o pas, který má již rok skoro propadlý. Celý den kontroluji, aby nepil... že jinak nikam nejedu. zatím se drží...uvidíme ráno ve třičtvrtě na osm, zda tu bude. Zajistila jsem auto, tak doufám, že to konečně klapne.  A vstávat budu kvůli pejskům před šestou, abych je stihla vyvenčit , nakrmit a dát Chlapečkovi léky, než odjedeme.


Nejvíc unavený z práce na zahradě byl Chlapeček, takhle si pak lebedil na křesle. 

Děkuji za komentáře a mějte se krásně!

7 komentářů:

 1. Marcelko, zahrádka je krásné - to jsi si tedy dala. Máš můj obdiv. Šatičky jsou také kouzelné, Alička bude jako princeznička.
  Tak snad se ti ta cesta zítra povede.
  Krásný den Tereza

  OdpovědětVymazat
 2. Marcelko moc krásnou sukénku jsi pro Aličku upletla..A zahrádka se ti nádherně mění.. Jsi veliká šikulka.
  Tak snad se vám cesta vydařila.. Přeji ti krásné dny a posílám pohlazení pejsánkům.Z❤

  OdpovědětVymazat
 3. Sukýnka precizně upletená, hezoučký okraj, je roztomilá i zezadu, jak má křížem ramínka. Snad to mladá maminka ocení, ony většinou hledají jen kupované značkové věci, nemyslím to nijak zle, mám tu zkušenost.
  Spirále určitě prospěla výměna vaničky a nikde ani travička, to je pečlivost, paráda.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Marcelko, sukýnka se ti moc povedla!
  A zahrada taky! hromada práce, ale začíná se moc krásně rýsovat.
  Jo, a i u nás máme občas hrozně upracované štěně.
  Měj se moc hezky, Helena

  OdpovědětVymazat
 6. Marcelko, v emailu máš dopis. Pozdrav za moře posílá M.

  OdpovědětVymazat
 7. Marcelko, krásné šatky, koukala jsem, že majitelku už mají. Posílám velkou omluvu, nejsem schopná na poštu dojít, u nás je totiž hrozná :((
  Měj se hezky. Jana

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!