úterý 3. ledna 2017

Novoroční pletky...a překvapení

O Silvestra a na Nový rok a včera jsem pletla. Doma v teple je prostě lépe ,než venku. V noci mráz, přes den déšt, tak jsem nahodila nejdřív na spirálové ponožky bez paty, které jsem našla nnávod na You Tube v ruském jazyce a včera jsem za večer ze zbytků Puny upletla dvojitě čepici, kterou jsem viděla  u Terezy z blogu Barvínek. A přemýšlím ,co začnu dalšího....
Ponožky se pletou do spirály, bez paty. Jak vidíte na noze se spirála pěkně obtočí okolo kotníku. Protože jsem měla špatně odmotané klubko, budou dobré na doma a nebo na spaní. Ale už mám ponožkovou přízi dvě klubka-našla ve své syslírně a zkusím je znova. A čepici jsem upletla včera za večer. Pletla se super, je teplá...pleteno dvojitou nití Puna, potřebovala jsem zpracovat zbytek z bačkor. 
A na Silvestra jsem si všimla, že skrz novou dlažbu se tu prodírá rostlinka...bodláček. To je prostě Irsko, plevel roste , i když je mráz  !
Ještě Vám ukážu, jak večeří moje sousedka, starší Irka. Nejprve mi v deset hodin večer v obýváku přistál na okně zbytek namazaného sendviče a okolo pod oknem pár rozlámaných sušenek a odkrojků chleba a ráno po rozhrnutí závěsu v kuchyni mne čekalo překvapení. Na záhonku je hluboký talíř a před ním kousek plastová modrá vidlička. Jen je škoda, že nemá sousedka návštěvu, potřebovala bych 4 hluboké talíře!

No lidé jsou různí... možná ona není doma a jsou tam její vnuci, nevím..každopádně, když mi bouchl do okna ten sendvič, docela jsem se lekla... Ještě , že když letěl později  na zahradu talíř, že nebyli pejsci venku... talíř by jim asi dost ublížil, kdyby na Kesynku nebo Chlapečka přistál.

4 komentáře:

 1. Marcelko, spirálové ponožky jsem ještě neviděla, vypadají dobře.
  Hezký večer měj. Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Marcelko, super pleteníčko. Spirálové ponožky vidím poprvé. Při nošení ta spirála nevadí, neprotáčí se? A sousedku tedy nezávidím! Měj se fajn. D. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Marcelko
  Vše dobré v Novém roce,hlavně hodně zdraví a spokojenosti.
  Hezký den Marťula

  OdpovědětVymazat
 4. Marcelko spirálové ponožky neznám, ale vypadají náramně.Tvé pletení nemá chybu šikulko.😉..
  JoJo sousedy si bohužel nevybirame, ale třeba se s talíři dočkáš😉..Přeji ti krásné dny a všechny vás pozdravuji. Z❤

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný mému psaní a za milá slůvka, ale i ta kritická,protože mne posouvají dál!