Moc Vás zdravím z upršeného Irska. Dnes leje od noci, docela vydatně. Ale moji chráněnci to nevnímají a užívají si každé minuty. Kotátka jsou hodně hravá a začala lézt po všech drátech, stolkách, mají na svědomí i krásnou sklenici na víno, skokem na stolek. Přemýšlela jsem jak je unavit...
Uháčkovala jsem kolečko na šnůrce a hrajeme si. A unavená jsem málem já, protože to vydrží i hodinu!
Kavky se mne nebojí, hurá! Dál si lítají pro svůj příděl z konzervy. Jsou tak drzé, že vletí dovnitř, z konzervy sundají alobal a už v kuchyni ochutnají.Tady jsou obě , když mají dost, ještě si čechrají na střeše peří, než zase odletí. Na to čeká nejstarší kočka a jde hned střechu zkontrolovat, zda tam něco nezbylo!
Pak si jde spokojeně lehnout na paničky křeslo s teplou moherovou dekou. A i tohle mrně přemýšlí, jak se dostat na stříšku, protože je tam jistě něco zajímavého, když tam leze ta starší kočka!
Slepice jsou v pořádku,statečně snášejí vajíčka nejen do kurníku, ale i vedle k sousedovi do zahrady. Leze se tam přes takovou zídku z kamenů a při návratu zpět- bez vajec, kam je zanášejí jsem nenašla, mi jeden kámen spadl na nohu. Druhý prst za palcem mám modrofialový a pajdám. Ze mne horolezec teda jistě nikdy nebude!
Včera jsem také uklidila celý domek, vyluxovala všech šest místností a vytřela, zalila všechny kytky v domě a že jich tu Irenka má, Ary zatím čekal před dveřmi, až ho pustím zpět. Pak jsem nanosila dříví, abych mohla zatopit v krbu. Krb ohřívá i vodu na koupání a radiátory. Večer je to docela příjemné, posedět v teple, když jsme se s Arym z procházky vrátili celí mokří.
Miluji světlo a teplo krbu, moc mne mrzí , že v mém mini apartmánu ve Virginii krb nemám.A takhle večer spí obě kotata....
A taky Ary. Já si nalila sklenku vína, ale nevypila . Větší kotě se vzbudilo a chtělo se přes stolek podívat na plápolající plameny v krbu. Tak jsem posbírala střepy, znova vytřela podlahu, šla s Arym na poslední procházku a padla do postele. Ary mne totiž budí před sedmou hodinou ranní . Upřeně se na mne dívá a skáče radostí, jak sundám nohy z postele. A tak si tady žijeme! Krásný víkend Vám všem!

A takhle to vypadá v Corku po včerejším vydatném dešti. Cork je naštěstí od Virginie hodně daleko, ale máte díky tomuto fotu představu o irském létu. Krásný zbytek neděle Vám všem přeji a užívejte si slunce, i třeba ve stínu stromů, co já bych za nějaké sluneční paprsky dala!